• סלי מזון הדר

     
  • 1

“אני לא מאחלת לאף אחד בעולם את ההרגשה הנוראית והמרסקת הזאת, כשהבן שלך בן 7 מגיע אחרי יום חם ומתיש מבית הספר, תולה בך עיניים ושואל: “אמא, יש משהו לאכול?” ואני רק נושכת את השפתיים ועונה: “אין לנו כלום בבית אהוב שלי.. לא, אולי בשבוע הבא אבא ימצא עבודה ותהיה לנו ארוחת צהריים” (אמונה, בת 32, אם ל 2 ילדים. עפולה)

עם המציאות המייסרת והיומיומית הזו, מתמודדות מידי יום עשרות אלפי משפחות במדינת ישראל.
רעב מפלח, תחושות אשמה קשות וחוסר אונים הם מנת חלקם של עשרות אלפי אבות ואמהות שנמצאים במצוקה כלכלית חמורה, ושאין, פשוט אין להם את האפשרות להעניק לילדיהם את הדבר הבסיסי שהם הכי הכי זקוקים לו: אוכל.
כך צועדים מדי יום עשרות אלפי ילדים לבית הספר, בעיניים שמוטות ולב כאוב, והם יודעים שכשיחזרו הביתה – לא יחכה להם אוכל חם, וספק אם תחכה פרוסת לחם.

על פי דו”ח העוני השנתי של הביטוח הלאומי, בשנים האחרונות יש במדינת ישראל למעלה מ 842.3 אלף ילדים רעבים בשנה!
עמותת בית לחם יהודה ראתה את המצב, ולא יכלה לעמוד מנגד.
מדי חודש נארזים במחסני העמותה עשרות אלפי סלי מזון, המכילים מוצרי גלם בסיסיים החיוניים להתקיימותה הבסיסית של כל משפחה. הסל מכיל מוצרים לבישול כמו פסטה ואורז, בקבוקי שתייה, מוצרי בשר ועוף שונים ובעיקר המון המון אהבה ואכפתיות.

סלי מזון לחגים

לקראת החגים הצורך בסלי המזון אף מתעצם. הוצאות החגים הרבות והניגוד החד ביניהן לבין ההכנסה הכללית המועטה של המועסקים קשי היום, דוחקות משפחות רבות נוספות אל מתחת לקו העוני.
בזמנים אלו פעילות העמותה מתעצמת. מאות מתנדבים מרחבי הארץ עובדים ללא לאות, לילה ויום, בוקר וערב, בהכנת ואריזת הסלים, תוך חשיבה מדוקדקת על צרכי הילדים והמשפחה, וכדי שגם הם יכלו לחגוג את החגים בכבוד.

כי איך נוכל אנחנו לאכול אפיקומן – כשלאח שלנו אין מצה?